O mnie

Przeczytaj więcej o mnie, moim podejściu do snu dzieci i metodach, które stosuję w trakcie nauki samodzielnego zasypiania

O mnie

Przeczytaj więcej o mnie, moim podejściu do snu dzieci i metodach, które stosuję w trakcie nauki samodzielnego zasypiania

Portret Doroty

Dorota
Nowogrodzka

Konsultantka snu dziecka
Pedagog
Pielęgniarka

Nazywam się Dorota Nowogrodzka. Ukończyłam pielęgniarstwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i zdobyłam tytuł magistra pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Jako pierwsza w Polsce ukończyłam kompleksowy, koncentrujący się na delikatnych metodach, amerykański kurs Gentle Sleep Coach® potwierdzony certyfikatem.

Szkolenie obejmowało naukę snu dzieci od 6. miesiąca życia oraz program dla najmłodszych maluchów – od narodzin do 5 miesiąca. Aktualnie kontynuuję uczestnictwo w programie Gentle Sleep Coach®. Na moje wykształcenie składa się również kurs Akademii Narodowego Funduszu Zdrowia O karmieniu piersią – szkolenie dla personelu medycznego. Uczestniczę też w wielu specjalistycznych konferencjach i webinariach.

Doświadczenie zdobywałam jako wolontariusz wspierający osoby z niepełnosprawnością, wychowawca grupy w żłobku oraz pielęgniarka w szkole podstawowej z oddziałami przedszkolnymi. I powiększam je każdego dnia, będąc… mamą. W wolnych chwilach – choćby wtedy, kiedy moja córka spokojnie śpi – z przyjemnością słucham muzyki filmowej, gram w gry planszowe i poznaję kulturę japońską.

Wieloletnią specjalistką od snu maluchów jest również moja siostra – Ola Wysocka z Tiny Sleepyhead. W 2015 roku została pierwszą w Holandii konsultantką snu dziecka z certyfikatem Gentle Sleep Coach®. Ola z chęcią dzieli się ze mną swoim doświadczeniem, co pozwoliło mi zgromadzić ogromny zasób wiedzy już na starcie. Dziś ciągle wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami, by jeszcze skuteczniej pomagać dzieciom i rodzicom.

O moich metodach

Gentle Sleep Coach

Gentle Sleep Coach® to pierwszy tak rozwinięty program szkolenia konsultantów snu dziecka na świecie. Składa się na niego ponad 80 godzin zajęć z doświadczonymi specjalistami – lekarzami, psychologiem, terapeutą rodzinnym, doradcą laktacyjnym czy doulą.

By otrzymać certyfikat, musiałam zdobyć szeroką i specjalistyczną wiedzę na temat snu dzieci (i nie tylko), zdać egzamin i co tydzień uczestniczyć w superwizji z Kim West – prekursorką nauki samodzielnego zasypiania, jedną z najsłynniejszych konsultantek snu na świecie. To właśnie Kim (znana jako The Sleep Lady) jest twórczynią programu Gentle Sleep Coach® i od 27 lat pomaga niewsypanym dzieciom oraz ich zmęczonym rodzicom.

Kompleksowe szkolenie obejmowało takie zagadnienia jak:

W jego ramach zapoznałam się również ze specjalistycznymi publikacjami. Były to m.in.:

Ale to nie wszystko! Zdobycie tytułu nie wystarczy. By podtrzymać certyfikat Gentle Sleep Coach®, jestem zobowiązania do ciągłego szkolenia się, zapoznawania się z nowymi badaniami i technikami. W zamian otrzymuję dostęp do ogromnej bazy specjalistycznej wiedzy i mogę regularnie konsultować się z samą Kim West. 

Dobry sen od narodzin

Program szkoleniowy Gentle Sleep Coach® to również seria specjalnych wykładów i warsztatów poświęconych łagodnym technikom współpracy z dziećmi już od dnia ich narodzin do 5. miesiąca życia. Ponad 40 godzin zajęć jest poświęconych właśnie tej tematyce. 

Poniżej przedstawiam najważniejsze zagadnienia, które były poruszane w trakcie tej części szkolenia:

Ten specjalistyczny blok został stworzony po to, by każdy konsultant snu otrzymał kompleksową wiedzę oraz potrzebne narzędzia i zasoby, by skutecznie pracować z rodzinami dzieci do 5. miesiąca życia w bezpieczny, zdrowy i odpowiedni rozwojowo sposób.

Dobry sen od narodzin

Stosuję program Gentle Sleep Coach®, bo nie uznaję tzw. metody wypłakiwania się i doskonale wiem, że każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia. Moje rozwiązania z powodzeniem wypróbowało już wiele rodzin. Dzięki nim zapewniłam też zdrowy sen mojej córce.

Gentle Sleep Coach jest zastrzeżonym znakiem towarowym Sleep Lady Solutions, LLC