FAQ

Masz pytania dotyczące nauki snu? Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda współpraca? Poniżej wyjaśniam najważniejsze kwestie

FAQ

Masz pytania dotyczące nauki snu? Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda współpraca? Poniżej wyjaśniam najważniejsze kwestie

Współpraca krok po kroku

1/6 Kontakt

Umawiamy się na całkowicie darmową, 15-minutową konsultację telefoniczną. Możesz się na nią zapisać tutaj, przez formularz kontaktowy albo wysyłając mi e-mail lub SMS-a. W trakcie konsultacji ocenię, jak mogę Ci pomóc i czy Twój maluch jest gotowy na naukę samodzielnego zasypiania. W miarę możliwości odpowiem też w skrócie na najważniejsze pytania.

2/6 Formalności​

Jeśli zdecydujesz się na współpracę ze mną, to wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię pakiet i możemy przejść od słów do czynów! Przesyłam Ci kwestionariusz, baaaardzo ważny kwestionariusz – na jego podstawie stworzę dla Ciebie i Twojego malucha plan działania. W tym kroku podpisujemy też umowę i załatwiamy pozostałe formalności (bez obaw, nie zabiorą Ci dużo czasu). Na koniec umawiamy się na wideorozmowę – główną konsultację, od której rozpoczniemy pracę nad lepszym snem Twojego malucha! A wszystko dzieje się zdalnie.

2/6 Formalności

3/6 Główna konsultacja

W czasie wideorozmowy porozmawiamy o kwestiach, których nie dało się ująć w kwestionariuszu. Odpowiem również na nurtujące Cię pytania i wysłucham Twoich spostrzeżeń. Na tej podstawie ostatecznie dopracujemy plan działania i szczegółowo omówimy kolejne kroki. Na główną konsultację zarezerwuj około 2 godziny. Po niej otrzymasz również dodatkowe materiały, które ułatwią Ci usystematyzowanie wiedzy o śnie dzieci.

4/6 Dziennik snu

Po rozpoczęciu współpracy będziemy regularnie kontaktować się przez dziennik snu. To prosta tabela, w której będziesz wpisywać pory zaśnięć i pobudek, momenty karmienia oraz najważniejsze informacje o tym, jak układał się sen Twojego dziecka w kolejnych dniach. Będę zaglądać do niego na bieżąco i w razie potrzeby dodawać uwagi. Dziennik pozwoli śledzić postępy naszej pracy i dostosowywać dalsze działania do aktualnej sytuacji i Waszych potrzeb. Okres takiego wsparcia jest uzależniony od pakietu, jaki wybierzesz. W przypadku pakietu W sam raz – który rodzice wybierają najczęściej – wynosi do 3 miesięcy.

4/6 Dziennik snu

5/6 Dodatkowe telefony

Istotnym elementem naszej współpracy są konsultacje telefoniczne. Na rozmowy umawiamy się przed przejściem do kolejnych etapów nauki snu lub w sytuacjach awaryjnych. A także wtedy, kiedy Ty albo ja uznamy, że trzeba coś przegadać. Liczba telefonów też zależy od pakietu. W najpopularniejszym pakiecie W sam raz jest ich 8. Oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz dokupić więcej telekonsultacji.

6/6 Finał współpracy

Na koniec podsumowujemy naszą współpracę. Przyglądamy się najważniejszym działaniom, które podjęliśmy, by lepiej zapadły Ci w pamięć. Podpowiadam również, co zrobić w przypadku wyjazdów czy choroby malucha, by ich wpływ na sen był jak najmniejszy. Wszystko po to, by zostawić Cię ze skutecznymi narzędziami, które pozwolą Ci samodzielnie rozwiązywać problemy ze snem Twojego dziecka w przyszłości.

6/6 Finał współpracy

Najczęściej zadawane pytania​

Konsultantka snu dziecka to specjalista, który pomaga rodzicom rozwiązywać problemy ze snem ich pociech. Niezależnie, czy maluch zasypia z trudnością, często się budzi, ma zbyt krótkie drzemki lub wstaje zbyt wcześnie – konsultantka snu dziecka pomoże znaleźć przyczyny tych problemów i pomoże przywrócić spokojny sen. Zwróć uwagę, by kompetencje takiej osoby potwierdzał renomowany certyfikat. Znajomość mechanizmów i biologii snu nie zawsze wystarczy. Istotna jest również wiedza z zakresu psychologii oraz medycyny, bo nie wszystkie problemy ze snem mają tę samą przyczynę.

Snem dzieci zainteresowała mnie moja siostra Ola Wysocka, która już w 2015 roku została pierwszym w Holandii konsultantem snu dzieci z certyfikatem Gentle Sleep Coach®. Od dziecka lubię pomagać innym, więc zostałam pielęgniarką. Wiem też, jak sen jest ważny dla zdrowia i rozwoju każdego człowieka, zwłaszcza tego najmłodszego. A badania wykazują, że my, ludzie śpimy coraz mniej. Postanowiłam, że będę wspierała rodziców w rozwiązywaniu problemów ze snem dzieci, by całe rodziny spały lepiej. A także by wykształcić w najmłodszych odpowiednie nawyki, które – mam wielką nadzieję – przekażą  kolejnym pokoleniom.

Celem mojej współpracy z rodzicami jest zawsze zdrowy sen dziecka. To największa korzyść. A nauka snu pozwala maluchowi zdobyć umiejętność samodzielnego zasypiania – wieczorami, na drzemki czy w czasie nocnych przebudzeń. Rodziny, które pracują ze mną, zyskują również bardziej przewidywalny plan dnia i spokój w kwestiach związanych ze snem. Zdobędziesz też większą wiedzę o śnie najmłodszych i lepiej poznasz potrzeby Twojego malucha. Moim celem jest wyposażenie Cię w narzędzia, które pozwolą Ci zapewnić dobry sen Twojemu dziecku nie tylko w najbliższym czasie, ale też na kolejnych etapach jego życia. Jak widzisz, korzyści wynikające ze współpracy mogą być bardzo różne. Wszystko zależy od celów, jakie wyznaczymy sobie na początku współpracy.

Jeśli niepokoi Cię jakakolwiek kwestia dotycząca snu Twojego dziecka (np. jego jakość albo ilość), lulanie wycieńcza się fizycznie lub psychicznie, chcesz nauczyć brzdąca zasypiać samemu albo po prostu pragniesz upewnić się, że z jego snem jest wszystko w porządku – jestem do Twojej dyspozycji. Zapisz się na darmową, 15-minutową konsultację, a przeanalizuję Wasz przypadek i ocenię, jak mogę pomóc.

Naukę samodzielnego zasypiania lubię porównywać do zdobywania umiejętności jazdy na rowerze. Żaden maluch nie jest gotowy, by od razu wsiąść na normalny rower i pojechać przed siebie. Ale jeśli zaczniemy od małego rowerka z dodatkowymi kółkami i asysty rodzica, który trzyma kijek, to cały proces okaże się fajną przygodą. Podobnie jest w czasie nauki snu. Razem z rodzicami dajemy dziecku wszystkie niezbędne narzędzia do zdobycia umiejętności samodzielnego zasypiania. Stopniowo zmniejszamy Twój udział w procesie zasypiania.

Czas trwania nauki snu zależy od bardzo wielu czynników. Wpływają na niego temperament dziecka, warunki domowe czy preferencje rodziców. Każdy przypadek traktuję indywidualnie, dlatego nie wskazuję sztywnych ram czasowych. Moje doświadczenia pokazują jednak, że nauka samodzielnego zasypiania trwa zwykle od 3 do 8 tygodni. Nie śpieszymy się – priorytetem jest osiągnięcie sukcesu z wykorzystaniem delikatnych metod.

Współpracę opieram na pakietach. Cena najtańszego – stworzonego dla najmłodszych dzieci, które nie są jeszcze gotowe na naukę samodzielnego zasypiania – wynosi 390 zł. A najczęściej wybierany przez rodziców pakiet W sam raz, w ramach którego prowadzimy naukę snu, kosztuje 890 zł. Ceny i detale wszystkich pakietów oraz listę moich dodatkowych usług znajdziesz w zakładce o wszystko mówiącej nazwie Ceny 😉

Każde dziecko jest inne i wszystko zależy od jego temperamentu oraz wcześniejszych przyzwyczajeń. Nauka samodzielnego zasypiania jest istotną zmianą w życiu malucha, więc może prowadzić do jego niezadowolenia. Nawet z wykorzystaniem delikatnych metod uniknięcie płaczu jest w większości przypadków niemożliwe. Skupiam się jednak na tym, by w takich sytuacjach rodzic towarzyszył dziecku, zapewniając go o swojej obecności i wsparciu. Zostawianie malucha samego w trakcie nauki snu jest wykluczone.

Na wszystko przychodzi odpowiedni czas. Naukę samodzielnego zasypiania polecam rodzicom, których dzieci ukończyły 6. miesiąc życia. Maluchy w tym wieku zwykle mają już wykształcony rytm dobowy i zdobywają umiejętność samodzielnego uspokajania się, a to bardzo przydatne w trakcie nauki snu. Jeśli Twoje dziecko jest młodsze i martwią Cię jego problemy ze snem, również mam dla Ciebie propozycję. Przygotowałam specjalny pakiet, który pomoże Ci wykształcić odpowiednie nawyki i zadbać o jakość snu Twojego brzdąca już od pierwszych dni życia.

Nie uznaję tzw. metody wypłakiwania się. Bazuję na delikatniejszych rozwiązaniach, z których słynie program Gentle Sleep Coach®. Skupiam się na dawaniu wsparcia maluchowi w pierwszych dniach nauki samodzielnego zasypiania, a następnie stopniowo wycofujemy pomoc rodzica, dając przy tym więcej przestrzeni dziecku. Takie wycofywanie się, określane angielskim słowem fading, jest kontrolowane przez rodziców. Prawidłowy rozwój brzdąca i bezpieczne przywiązanie do rodziców są bardzo ważne. Więcej o moich metodach i programie Gentle Sleep Coach® przeczytasz w zakładce O mnie.

Jestem pierwszą w Polsce konsultantką snu dziecka z amerykańskim certyfikatem Gentle Sleep Coach®. To pierwszy i jedyny tak rozwinięty program szkolenia konsultantów snu dziecka na świecie. Zajmuję się snem dzieci od narodzin do 6. roku życia. Jestem też pielęgniarką i magistrem pedagogiki. Na dodatek cały czas powiększam swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i webinariach. Więcej o mnie, moim wykształceniu i certyfikatach przeczytasz tutaj.

Nie prowadzę konkretnych statystyk. Potwierdzeniem mojej skuteczności są opinie wielu zadowolonych rodziców, które możesz znaleźć w zakładce Opinie. Zazwyczaj Pracuję z rodzinami, aż osiągniemy sukces. Wspólne dojście do celu jest dla mnie najważniejsze. Ale nie wszystko zależy ode mnie. Konsekwencja rodziców, postępowanie zgodnie z planem i niewprowadzanie żadnych zmian bez wcześniejszej konsultacji są do tego niezbędne. Na czas nauki samodzielnego zasypiania stajemy się drużyną i musimy być w pełni zgodni co do każdego kolejnego kroku. Dlatego bardzo dbam o to, by rodzice czuli się komfortowo i byli przekonani do naszej współpracy.

Jako pielęgniarka doskonale wiem, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego stworzyłam specjalny program dla rodziców najmłodszych maluchów oraz osób, które dopiero spodziewają się dziecka. W jego ramach przekazuję wiedzę, która pozwoli Ci lepiej zrozumieć dziecko i kształtować odpowiednie nawyki zawiązane ze snem od pierwszych dni jego życia.

Oczywiście! Nasza współpraca odbywa się całkowicie zdalnie i jest elastyczna. Nie musisz nigdzie wychodzić ani umawiać się na wizyty. Kontaktujemy się przez dziennik snu i rozmowy telefoniczne, a na żywo widzimy się w trakcie wideokonsultacji otwierającej naszą współpracę.

Nie ma takiej potrzeby. W tej kwestii również możesz na mnie liczyć. Pomogę Ci się odpowiednio przygotować (i Twojemu dziecku oczywiście też), zanim przystąpimy do nauki samodzielnego zasypiania.

Jeśli ciągle chcesz karmić piersią w nocy, upewnię się, że plan jest do tego dostosowany. Jeśli jednak zamierzasz zredukować liczbę karmień lub zupełnie z nich zrezygnować, również uwzględnię to w planie i zadbam, by zmiany nie były zbyt gwałtowne. Wszystko zależy od potrzeb i celów, jakie sobie wyznaczysz.

Rodzeństwo może utrudnić naukę samodzielnego zasypiania, ale to nie znaczy, że czyni ją niemożliwą. Nie chodzi o obecność innych dzieci, ale o ograniczoną dostępność rodziców wynikającą z opieki nad pozostałymi maluchami. Jeśli tylko jeden z rodziców jest obecny w trakcie nauki samodzielnego zasypiania, to osiągnięcie celu może zająć trochę więcej czasu. Nie uważam tego jednak za dużą przeszkodę i zawsze staram się jak najlepiej dostosować plan i proces nauki snu do każdej rodziny i każdej sytuacji. Współpracuję również z rodzinami bliźniąt.