E-book o śnie dzieci

Jak śpią małe dzieci?

Napisany w oparciu o aktualną wiedzę naukową

Stworzony na bazie doświadczeń w pracy z wieloma rodzinami

Poznaj wytyczne i praktyczne porady

Zrozum lepiej sen swojego dziecka

Dostępny wkrótce
E-book Jak śpią małe dzieci? – okładka

Powiadom mnie o starcie sprzedaży

Zapisz się do mojego newslettera, a otrzymasz powiadomienie o starcie sprzedaży.

Najważniejsze informacje

Praktyczne wskazówki

Zawarłam w tym e-booku mnóstwo praktycznych wskazówek, które z powodzeniem stosują współpracujące ze mną rodziny. Wiele z zamieszczonych w nim informacji przekazuję rodzicom w ramach indywidualnych konsultacji. Zamiast snuć opowieści, daję Ci po prostu skrzynkę z narzędziami. 

Tematy, które interesują rodziców

Odstawianie nocnych karmień, planowanie dnia, układanie wieczornego rytuału, redukcja liczby drzemek, zaciemnianie pokoju, warunki w sypialni – to kwestie, które często interesują rodziców. Wiem o tym, bo dostaję wiele pytań na ten temat. W końcu ich lista zrobiła się tak długa, że w odpowiedzi postanowiłam napisać o tym cyfrową książkę.

Tematy, które interesują rodziców

Rzetelna dawka wiedzy

Pisząc, opierałam się na aktualnej wiedzy naukowej i własnym doświadczeniu w pracy z rodzinami. Kupując mojego e-booka o śnie dzieci, dostajesz solidną porcję łatwo przyswajalnej wiedzy – w środku nie brakuje tabel, schematów i wykresów. A rozdziały zamykają przydatne podsumowania. 

Dla rodziców i nie tylko

Stworzyłam tego e-booka przede wszystkim dla rodziców – tych, którzy dopiero spodziewają się dziecka i tych, którzy mają już za sobą pierwszą nieprzespaną noc. Ale też dla dziadków. I osób, które zawodowo pracują z małymi dziećmi. Oraz dla wszystkich innych zainteresowanych snem najmłodszych.

Dla rodziców i nie tylko

Prosty język i wyrozumiałość

Zrobiłam wszystko, żeby tę cyfrową książkę po prostu dobrze się czytało. Nie znajdziesz w niej wielu skomplikowanych pojęć naukowych ani rozwodnionych historii. Tłumaczę wszystko tak jasno, jak tylko mogę. I odnoszę się do czytelnika z wyrozumiałością, bo wiem z własnego doświadczenia, że bycie rodzicem malucha nie jest łatwe.

Napisany w konsultacji z czytelnikiem

Chciałam, by mój e-book był wyjątkowo dopracowany. Zanim trafił do sprzedaży, udostępniłam go zamkniętej grupie testerów. Przeczytali go rodzice, którzy nie mają statusu ekspertów od snu. Ich szczere opinie pozwoliły mi stworzyć książkę, którą sama chciałabym przeczytać.

Napisany w konsultacji z czytelnikiem

Przejrzysty wygląd

Wiem, że mojego e-booka przeczyta wielu zmęczonych rodziców. Dlatego znajdziesz w nim schematy, tabele, ramki z najważniejszymi informacjami i przydatne podsumowania. Na dodatek specjalnie powiększyłam rozmiar czcionki, by łatwiej było go czytać w biegu na urządzeniach mobilnych. 

O autorce

Portret Doroty

Cześć! Nazywam się Dorota Nowogrodzka i jestem konsultantką snu dziecka pracującą w oparciu o łagodne metody. Zdecydowanie sprzeciwiam się stosowaniu tzw. metody wypłakiwania się. Jestem mamą dwójki, pielęgniarką, pedagogiem, od lat współpracuję z najmłodszymi i ich rodzicami. Pomogłam już wielu rodzinom, które zmagały się z problemami ze snem dzieci. Napisałam tego e-booka w nadziei, że dzięki niemu grono wyspanych maluchów (i rodziców) powiększy się jeszcze bardziej!

Kupujesz = pomagasz

W ramach każdego sprzedanego egzemplarza e-booka Jak śpią małe dzieci przekażę 5 złotych Fundacji Odzyskać Radość zajmującej się edukacją i rehabilitacją porzuconych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz opieką nad nimi.

E-book Jak śpią małe dzieci? – okładka

JAK ŚPIĄ MAŁE DZIECI?​

Solidna dawka wiedzy na temat snu małych dzieci (0-4 lata). Od teorii podpartej badaniami naukowymi po praktyczne wskazówki bazujące na doświadczeniu w pracy z wieloma rodzinami.

Ważne: To nie jest poradnik samodzielnego zasypiania, choć znajdziesz w nim wiele informacji przydatnych w jego kontekście.

Format: PDF

Wkrótce w sprzedaży

Co znajdziesz w środku?

Tabele, schematy i wykresy

Nie obawiaj się ściany tekstu. Tabele, schematy i wykresy czynią wiedzę zawartą w moim e-booku o śnie dzieci łatwiej przyswajalną. 

Ramki i podsumowania​

Ramki i podsumowania

Ramki, w których przypominam o najważniejszych kwestiach oraz podsumowania po rozdziałach pozwolą Ci wyciągnąć więcej z lektury.

ebook-ramka2
ebook-tabela

Rekomendacje i wytyczne

Mojego e-booka napisałam w oparciu o aktualną wiedzę naukową. Znajdziesz w nim wiele rekomendacji i wytycznych związanych ze snem i zdrowiem najmniejszych dzieci. Obalam w nim teżkilka powszechnych mitów.

Przykłady postępowania

Przykłady postępowania

Zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, by treści, które znajdziesz w mojej książce, były przejrzyste. Dlatego zawarte w e-booku wskazówki prezentuję na konkretnych przykładach.

ebook-przyklad
ebook-plan-dnia

Dodatkowe materiały

Do e-booka dołączyłam dodatkowe materiały. To wzór dzienników snu i nocnych karmień, formularz, który pomoże Ci ułożyć plan dnia dla Twojego malucha oraz przykładowe harmonogramy dnia dostosowane do dzieci w różnym wieku.

Indeks na końcu

Indeks na końcu

Na końcu znajdziesz praktyczny indeks, czyli spis najważniejszych tematów, które znalazły się w tym e-booku i o które najczęściej pytają mnie rodzice.

ebook-indeks

Zobacz spis treści

W tym rozdziale znajdziesz trochę teorii, która pozwoli Ci lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące snem Twojego dziecka. Poruszam w nim takie kwestie jak architektura snu, rytm dobowy i rozwój wewnętrznego zegara czy wpływ diety na sen. Już na tym etapie znajdziesz kilka praktycznych wskazówek – dowiesz się, kiedy dzieci zaczynają odróżniać dzień od nocy i jak stymulować u nich rozwój tej umiejętności albo czym różni się sen noworodka od snu półrocznego dziecka.

(15 stron)

W tym rozdziale skupiam się na warunkach w sypialni. Przeczytasz w nim o tym, jak powinno wyglądać miejsce snu Twojego dziecka, o temperaturze w pokoju, stosowaniu szumu czy zaciemnianiu.

(16 stron)

To jeden z najważniejszych i najobszerniejszych rozdziałów. Piszę w nim o rytuałach związanych ze snem, czasach aktywności, drzemkach (również redukowaniu ich liczby) czy oznakach zmęczenia.

(39 stron)

W tej części mojego e-booka o śnie dzieci skupiam się na najpopularniejszych narzędziach wspomagających zasypianie. Jest o lulaniu i karmieniu piersią lub mlekiem modyfikowanym (także o jego odstawianiu). Znajdziesz w nim również informacje o prowadzeniu dziennika snu oraz wskazówki, jak poradzić sobie ze zbyt wczesnymi pobudkami oraz kilka słów na temat przygotowywań do nauki samodzielnego zasypiania.

(17 stron)

W tym rozdziale piszę o najważniejszych rzeczach, które wspomagają i utrudniają sen. Przeczytasz w nim o stosowaniu smoczka (w tym o jego odstawianiu), przytulankach, szumie, melatoninie, skokach rozwojowych oraz najczęstszych dolegliwościach i chorobach, które zaburzają sen dzieci.

(38 stron)

Na koniec rozprawimy się z największymi mitami dotyczącymi snu dzieci. Niektóre spośród podanych przeze mnie informacji mogą mocno Cię zdziwić!

(4 strony)

Pobierz darmowy fragment

Nie masz pewności, czy mój e-book jest dla Ciebie? Zobacz spis treści, przeczytaj darmowy fragment i przekonaj się.

Najczęściej zadawane pytania

Tego e-booka napisałam przede wszystkim z myślą o rodzicach. Tych, którzy dopiero spodziewają się dziecka (w szkole rodzenia raczej nie powiedzą Ci o rzeczach, o których w nim piszę) i tych, których pociechy mają nie więcej niż 4 lata. Kieruję go również do dziadków i osób, które zawodowo zajmują się dziećmi. No i oczywiście wszystkich innych zainteresowanych snem małych dzieci :).

Nazywam się Dorota Nowogrodzka i jestem konsultantką snu dziecka pracującą w oparciu o łagodne metody. Zdecydowanie sprzeciwiam się stosowaniu tzw. metody wypłakiwania się. Jestem mamą, pielęgniarką, pedagogiem, od lat współpracuję z najmłodszymi i ich rodzicami. Pomogłam już wielu rodzinom, które zmagały się z problemami ze snem dzieci, przede wszystkim bazując na bezpośredniej współpracy.

Dzięki temu e-bookowi lepiej zrozumiesz sen dzieci, poznasz rządzące nim mechanizmy i sposoby radzenia sobie w trudnych momentach oraz dowiesz się, jakie oczekiwania wobec dzieci w kontekście snu są realne. Zawarta w nim wiedza pomoże Ci również wprowadzić więcej przewidywalności i spokoju w Waszej codzienności. W środku znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, które z powodzeniem stosuję w bezpośredniej współpracy z rodzicami. Jego lektura da Ci solidny zapas wiedzy przed narodzinami dziecka, a jeśli już jesteś rodzicem – narzędzia do radzenia sobie z różnymi wyzwaniami, które stają na drodze Twojej i malucha.  

Podchodzę do tematu snu dzieci kompleksowo. Na ponad 300 stronach znajdziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną. Piszę o wielu rzeczach, o które pytają mnie rodzice – architekturze snu, planie dnia, rutynie (wieczornej, porannej i przed drzemkami), warunkach w sypialni, drzemkach, radzeniu sobie ze zbyt wczesnymi pobudkami, odstawianiu nocnych karmień, a to tylko kilka przykładów. Chcesz wiedzieć więcej? Zerknij na spis treści.

Niestety, nie mogę Ci tego obiecać (ale też tego nie wykluczam). Zawarłam w tym e-booku mnóstwo sprawdzonych wskazówek, mających poprawić sen Twojego dziecka. Wiele z tych informacji przekazuję rodzicom w czasie indywidualnych konsultacji. Ale ta cyfrowa książka nie jest poradnikiem opisującym krok po kroku naukę samodzielnego zasypiania. To prawda, przede wszystkim tym zajmuję się współpracując z rodzicami – pomagam uczyć dzieci, jak samodzielnie zasypiać i czuwam na przebiegiem tego procesu. Jednak podchodzę do tej kwestii tak elastycznie i indywidualnie, że napisanie jednego uniwersalnego poradnika w oparciu o moje metody jest ogromnym wyzwaniem. Niemiej jestem przekonana, że znajdziesz w tym e-booku wiele porad, które przydadzą się w trakcie nauki zasypiania. A w przypadku niektórych maluchów po jego lekturze może ona już wcale nie być potrzebna. Pomogłam już niejednej rodzinie, przedstawiając tylko kilka prostych wskazówek. 

E-book jest dostępny w popularnym formacie PDF. 

Za e-booka zapłacisz wygodnie i bezgotówkowo BLIKiem lub szybkim przelewem. Korzystam z bramki Paynow obsługiwanej przez mBank. Płatności kartą płatniczą będą dostępne w przyszłości.

Oczywiście, pod warunkiem, że mieszkasz na terenie Unii Europejskiej. 

Jeśli masz inne pytanie dotyczące mojego e-booka, po prostu skontaktuj się ze mną bezpośrednio. Napisz na adres dorota@konsultantkasnudziecka.pl.

Taniej niż konsultacja

Potrzebowałbym wielu godzin, żeby przekazać Ci wiedzę, którą zawarłam w tym e-booku. A wydasz na niego znacznie mniej niż na indywidualną, godzinną konsultację ze mną.

Klamka zapadła

Chcę mieć własną kopię e-booka Jak śpią małe dzieci?