E-book o śnie dzieci w wieku 0-4 lata

Popraw sen swojego dziecka

Znajdź źródła problemów i poznaj ich rozwiązania

Dowiedz się, dlaczego dziecko budzi się często i bardzo wcześnie

Zobacz, jak odstawić zasypianie przy piersi oraz nocne karmienia

Poznaj wskazówki i porady wypróbowane przez wiele rodzin

Sprawdź, czy wierzysz w największe mity dotyczące snu dzieci

Zobacz, co jeszcze możesz zrobić dla snu Twojego dziecka

e-book Popraw sen swojego dziecka - Dorota Nowogrodzka - okladka

Poznaj rozwiązania problemów takich jak:

Bardzo wczesne wstawanie

Za krótkie drzemki

Konieczność lulania

Skoki rozwojowe

Zasypianie przy piersi

Wpływ diety na sen

Dwie drzemki a żłobek

Pobudki z płaczem

Odmawianie drzemki

Częste pobudki

Wieczorna głupawka

Długie zasypianie

Udział taty w wieczorze

Poznaj rozwiązania problemów takich jak:

Bardzo wczesne wstawanie

Za krótkie drzemki

Skoki rozwojowe

Konieczność lulania

Zasypianie przy piersi

Wpływ diety na sen

Dwie drzemki a żłobek

Pobudki z płaczem

Odmawianie drzemki

Częste pobudki

Wieczorna głupawka

Długie zasypianie

Ten e-book jest dla Ciebie, jeśli:

Dlaczego warto?

Rozwiązania realnych problemów

Zawarłam w tym e-booku rozwiązania częstych problemów ze snem dzieci, które z powodzeniem stosują współpracujące ze mną rodziny. Wiele z zamieszczonych w nim porad i informacji przekazuję rodzicom w ramach indywidualnych spotkań. Możesz je mieć już teraz – bez czekania na termin prywatnej konsultacji i za ułamek jej ceny.

Łagodne metody

Jestem konsultantką snu dziecka, która bazuje na delikatnych metodach. Podchodzę do dzieci z wyrozumiałością i szacunkiem. I w takim duchu napisałam tę książkę. U mnie nie ma mowy o zostawianiu płaczącego dziecka bez wsparcia dorosłego. 

Łagodne metody

Odpowiedzi na Twoje pytania

Dlaczego dziecko często się budzi? Jak odstawić nocne karmienia? Jak poradzić sobie ze zbyt wczesnymi pobudkami? Co robić w trakcie skoków rozwojowych? Jak wycofać smoczek? Ten e-book powstał w odpowiedzi właśnie na takie pytania – zadawane mi w trakcie konsultacji, webinarów czy w mediach społecznościowych. 

Doświadczenie i wiedza naukowa

Kupujesz e-booka certyfikowanej specjalistki od snu dzieci. Pisząc, opierałam się na aktualnej wiedzy naukowej i własnym doświadczeniu w pracy z rodzinami. Nie znajdziesz tu dziwacznych mantr czy mądrości rodem z forów internetowych. Nie jestem znachorką ani domorosłym ekspertem. Stoją za mną wiedza i doświadczenie – moje i specjalistów, u których się kształciłam. Jestem nie tylko konsultantką snu, ale też magistrem pedagogiki i pielęgniarką. Praca z dziećmi to moja pasja. 

Doświadczenie i wiedza naukowa

Bez lania wody

To nie jest kolejny poradnik, który liczy kilkaset stron, a mógłby mieć tylko kilkanaście. Stawiam na jakość. Dostajesz rozwiązania problemów i wiedzę. Bez niepotrzebnych wypełniaczy. Przecież interesują Cię tylko rozwiązania problemów ze snem Twojego dziecka. Tak, e-book liczy ponad 300 stron, ale to efekt tego, że napisałam go dużą czcionką. Wszystko po to, by lepiej się go czytało, nawet na smartfonie, kiedy drugą ręką mieszasz zupę.

Jasno i przejrzyście

Wiem, jak to jest współpracować z niewyspanymi rodzicami. Dlatego tłumaczę wszystko tak jasno, jak tylko się da. W zrozumieniu przekazywanych przeze mnie wskazówek pomogą Ci schematy, wykresy i podsumowania. Na dodatek zanim e-book trafił do sprzedaży, udostępniłam go zamkniętej grupie testerów. Przeczytali go rodzice, którzy nie mają statusu ekspertów od snu. Ich szczere opinie pozwoliły mi stworzyć książkę, którą sama chciałabym przeczytać.

Jasno i przejrzyście

Z wyrozumiałością mamy

Jestem pracującą mamą dwójki maluchów. Wiem, jak to jest być rodzicem. (Mnie też zdarzają się ciężkie noce, bo dzieci nie są maszynami). Dlatego odnoszę się do czytelnika z wyrozumiałością i nie proponuję rozwiązań z kapelusza.

Taniej niż konsultacja

Indywidualna konsultacja ze mną kosztuje znacznie więcej niż ten e-book. I potrzebowałabym ich wielu, żeby przekazać Ci wiedzę, którą zawarłam w tej książce. A Ty możesz ją mieć już w ciągu kilku minut na swoim telefonie, tablecie czy komputerze. 

Taniej niż konsultacja

O autorce

Portret Doroty

Cześć! Nazywam się Dorota Nowogrodzka i jestem konsultantką snu dziecka pracującą w oparciu o łagodne metody. Zdecydowanie sprzeciwiam się stosowaniu tzw. metody wypłakiwania się. Jestem mamą dwójki, pielęgniarką, pedagogiem, od lat współpracuję z najmłodszymi i ich rodzicami. Pomogłam już wielu rodzinom, które zmagały się z problemami ze snem dzieci. Napisałam tego e-booka w nadziei, że dzięki niemu grono wyspanych maluchów (i rodziców) powiększy się jeszcze bardziej!

Opinie o mnie

Anna Szamowska
Anna Szamowska
31/05/2024
Efekty są niesamowite. Jeśli jesteś rodzicem słabo śpiącego malucha lub maluszki i myślisz sobie, że już zawsze tak będzie, to wcale nie musi :). Przed Wami ogrom pracy, ale Dorota będzie przy Was. Po przejściu tej drogi mam już świadomość, że cena za pakiet jest bardzo niska, a efekty warte każdej złotówki. Powodzenia!
Ewelina Kozieł
Ewelina Kozieł
18/05/2024
Współpraca z Dorotą w zakresie nauki samodzielnego zasypiania dosłownie uratowała mi życie i wydłużyła moją dobę o dobrych kilka godzin :)) Zaczynałam od dziecka które zasypiało tylko na rękach i z piersią oraz spało wszystkie drzemki i znaczną część nocy w moich ramionach. Moje ciało było na wyczerpaniu, moja psychika też ledwie dawała radę… Obecnie synek praktycznie nie potrzebuje mnie do zaśnięcia, jego sen jest jakościowo bardzo dobry, ja także mogę się wreszcie wysypiać :) To co zasługuje na uznanie, to darmowa pierwsza konsultacja, która wyjaśnia wiele watpliwości, spokojne tempo nauki mające na uwadze dobro dziecka, długi czas wsparcia, bo aż 3 miesiące (u konkurencji to zazwyczaj 2-3 tygodnie) oraz indywidualne podejście do każdego dziecka i problemu bazujące na dużej wiedzy i doświadczeniu. Bazując na moim doświadczeniu, polecam współpracę z Dorotą każdemu rodzicowi, który boryka się z problemem ze snem swojego dziecka. Większość rodziców wie, że problem snu dzieci wpływa na funkcjonowanie całej rodziny, ale chyba niewielu jest świadomych że możliwa jest skuteczna i trwała zmiana tego schematu dzięki wsparciu takich ekspertów jak Dorota.
Wioletta Kazana-Płuszka
Wioletta Kazana-Płuszka
16/05/2024
Dorota zmieniła nasze życie i komfort nie do poznania :) Zaczynaliśmy od etapu bujania dziecka na rękach do snu, długiego usypiania, odkładania już TYLKO do naszego łóżka, bardzo wielu pobudek w ciągu wieczora, no i generalnie wieczór źle się nam kojarzył. Dzięki niesamowitym radom Doroty, krok po kroku zmienialiśmy nasz stan, aż doszliśmy do momentu, gdzie nasza córka zasypia w swoim łóżeczku, z naszym bardzo małym wsparciem, a co więcej potrafi przespać ciągiem 11-12 godzin (!). Też bym nie uwierzyła z czyichś opowieści, ale udało się ;) Czas, który włożyliśmy we współpracę, konsekwencja, chociaż czasami brakowało do tego cierpliwości i sił, odzyskaliśmy mając teraz wolne wieczory i lepszy sen całej rodziny. Naprawdę nie ma lepszej inwestycji w pierwszym roku życia dziecka niż zadbanie o jego sen, co przekłada się na zdrowie fizyczne i psychiczne rodziców ;) Polecamy z całego serca współpracę z Dorotą <3
Kasia Siwosz
Kasia Siwosz
27/03/2024
Jako matka dwójki dzieci, niemożność przespania nocy przez prawie dwa lata spowodowana przez moją pierwszą córkę była dla mnie traumatycznym doświadczeniem, które sprawiło, że byłam zdecydowana, aby nie powtórzyć tych samych błędów z moją drugą córką. Pomimo moich starań, znalazłam się w sytuacji, w której nie wiedziałam, jak postąpić inaczej. Zagłębiłam się w liczne książki i podcasty na temat snu dzieci, jednak bez sukcesu w zarządzaniu sytuacją. Do tego karmienie piersią, brak snu, praca i opieka nad małym dzieckiem doprowadziły mnie na skraj załamania. Uświadomienie sobie, że moje pozbawienie snu poważnie wpływa na moją pracę, moją rolę jako matki i żony, skłoniło mnie do szukania pomocy. Punkt zwrotny nastąpił, gdy moja córka budziła się między 8-12 razy na noc, używając mnie jako smoczka i zasypiając po zaledwie 1-3 minutach karmienia, podczas gdy ja miałam trudności z powrotem do snu. Sytuacja stopniowo się pogarszała, aż odkryłam Dorotę. Pomimo mojego początkowego sceptycyzmu, postanowiłam wypróbować jej podejście. Zaskakująco, w ciągu tygodnia liczba nocnych przebudzeń mojej córki zmniejszyła się z 8-12 do zaledwie 3-4. Pod koniec miesiąca budziła się tylko raz lub dwa razy na noc, a po dwóch miesiącach przesypiała całą noc. Metoda Doroty pozwoliła mi po prostu położyć moją córkę i wyjść, nie musząc jej kołysać do snu. Zaczęłam pracować z Dorotą, gdy moja córka miała 7 miesięcy, a gdy córka miała 9 miesięcy, mogłam kłaść ją spać o 19:30, a ona spała do 6 rano. Nie mogę wystarczająco podziękować Dorocie - to był zdecydowanie najlepszy inwestycja, jaką zrobiłam, ratując mój sen, mój biznes i moje małżeństwo. Dorota, jesteś nieoceniona. Dziękuję.
Dorota Lorenc
Dorota Lorenc
13/02/2024
To już nasze trzecie dziecko, ale tym razem spotkaliśmy się z nowym dla nas problemem odnośnie snu - przesunięcie doby dziecka o 3-4 godziny w przód, co było bardzo uciążliwe wieczorami. Rady Pani Doroty pomogły nam w kilka tygodni przesunąć dzieciaka na godziny bardziej dostosowane do naszego życia i odzyskać wieczory. Co za ulga! Dziękujemy!
Paulina Sadowska
Paulina Sadowska
26/04/2023
Dorota uratowała nam życie, tak po krótce. Sen bliźniaków odbiegał od ideałów. Jak jeden spał w łóżku na drzemkach tak drugi musiał w wózku na spacerach, jeden budził się na mleko co 3 godziny, drugi co godzinę z płaczem i tylko spanie z nim obok pomagało. Jednak po konsultacji z Dorotą i ułożeniem planu dnia i ich drzemek oraz ciężkiej pracy, moje dzieci zaczęły przesypiać nocki. Syn nie wstawał w nocy pić mleka a Córka nauczyła się spać sama w łóżku, co dla mnie było dużym osiągnięciem. Gdyby nie Dorota to do swojego łóżka, może wróciłabym za 3lata a tak od podjęcia współpracy z Dorotą wróciłam do swojego łóżka po 2 miesiącach. Także każde pieniądze są warte snu dziecka a co najważniejsze snu rodzica i jego wyspania. Polecam Dorotę każdemu.
Małgorzata S
Małgorzata S
25/04/2023
Niezwykle owocna współpraca. Z 8 pobudek w ciągu nocy na karmienie piersią i spania w naszym łóżku, zeszliśmy do 0 pobudek, a córka zasypia pięknie w swoim łóżeczku. Ogrom wsparcia podczas wprowadzania zmian i dużo konkretnej wiedzy. Gorąco polecam Panią Dorotę :)
magicgirl 86
magicgirl 86
18/02/2023
Szczerze polecam panią Dorotkę! Moja Lila budziła się co godzinę każdej noc, po prostu masakra! Dzięki Dorotce córka przesypia całe noce, dodatkowo pomogla nam z przerzuceniem córki z kołyski do łóżeczka oraz z odstawieniem jej od piersi. Świetny kontakt, bardzo indywidualne podejście do „pacjenta” 😅 jestem jej mega wdzięczna! Córcia wyspana i rodzice! Polecam serdecznie!
M.Z.
M.Z.
07/02/2023
Razem z mężem dużo się dowiedzieliśmy i nauczyliśmy zarówno my jak i nasi synkowie! Efekty będą najlepszą recenzją. Wydawalo nam się, że przypadek beznadziejny- bliźniaki, usypiane na rękach, karmione 6-7razy w nocy, zasypiajace tylko z nami/na nas. Teraz ludziki śpią w swoim pokoju i łóżeczkach, bez noszenia, karmione 1 raz. I choć budzą się jeszcze czasem oprócz tego karmienia, to najczęściej po kilku minutach uspokajania głosem zasypiają znowu. Współpraca była bardzo dobra, wspierająca i wyjaśniająca, wiedzieliśmy co robić, zawsze mogliśmy dopytać i podzielic się wątpliwościami. Co ważne sami wyznaczamy granice, tak, żebyśmy i my i dzieci czuli się komfortowo. I nie- nie jest to trenowanie dzieci, a uczenie samodzielności przy naszej obecności i wsparciu na każdym etapie. Szczerze polecamy!

Wszystkie opinie pochodzą od moich realnych klientów. Nie kupuję recenzji, bo uważam to za nieetyczne.

Kupujesz = pomagasz

W ramach każdego sprzedanego egzemplarza e-booka Jak śpią małe dzieci przekażę 5 złotych Fundacji Odzyskać Radość zajmującej się edukacją i rehabilitacją porzuconych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz opieką nad nimi.

To nie koniec!
Więcej o e-booku przeczytasz pod niebieską ramką
E-book Jak śpią małe dzieci? – okładka

Popraw sen swojego dziecka

Zdobądź rozwiązania wielu problemów ze snem małego dziecka (0-4 lata). W środku znajdziesz praktyczne wskazówki bazujące na doświadczeniach wielu rodzin.

Format: PDF | 337 stron (duża czcionka)

84,00 

Co znajdziesz w środku?

Tabele, schematy i wykresy

Nie obawiaj się ściany tekstu. Tabele, schematy i wykresy czynią wiedzę zawartą w moim e-booku o śnie dzieci łatwiej przyswajalną. 

Ramki i podsumowania​

Ramki i podsumowania

Ramki, w których przypominam o najważniejszych kwestiach oraz podsumowania po rozdziałach pozwolą Ci wyciągnąć więcej z lektury.

ebook-ramka2
ebook-tabela

Rekomendacje i wytyczne

Mojego e-booka napisałam w oparciu o aktualną wiedzę naukową. Znajdziesz w nim wiele rekomendacji i wytycznych związanych ze snem i zdrowiem najmniejszych dzieci. Obalam w nim też kilka powszechnych mitów.

Przykłady postępowania

Przykłady postępowania

Zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, by treści, które znajdziesz w mojej książce, były przejrzyste. Dlatego zawarte w e-booku wskazówki prezentuję na konkretnych przykładach.

ebook-przyklad
ebook-plan-dnia

Dodatkowe materiały

Do e-booka dołączyłam dodatkowe materiały. To wzór dzienników snu i nocnych karmień, formularz, który pomoże Ci ułożyć plan dnia dla Twojego malucha oraz przykładowe harmonogramy dnia dostosowane do dzieci w różnym wieku.

Indeks na końcu

Indeks na końcu

Na końcu znajdziesz praktyczny indeks, czyli spis najważniejszych tematów, które znalazły się w tym e-booku i o które najczęściej pytają mnie rodzice.

ebook-indeks

Zobacz spis treści

W tym rozdziale znajdziesz trochę teorii, która pozwoli Ci lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące snem Twojego dziecka. Poruszam w nim takie kwestie jak architektura snu, rytm dobowy i rozwój wewnętrznego zegara czy wpływ diety na sen. Już na tym etapie przedstawiam kilka praktycznych wskazówek – dowiesz się, kiedy dzieci zaczynają odróżniać dzień od nocy i jak stymulować u nich rozwój tej umiejętności albo czym różni się sen noworodka od snu półrocznego dziecka.

(30 stron)

W tym rozdziale skupiam się na warunkach w sypialni, które sprzyjają spokojnemu i bezpiecznemu odpoczynkowi. Przeczytasz w nim o tym, jak powinno wyglądać miejsce snu Twojego dziecka, o temperaturze w pokoju, stosowaniu szumu czy zaciemnianiu. Jeśli zależy Ci na lepszym śnie malucha, przeczytaj go uważnie.

(39 stron)

To jeden z najważniejszych i najobszerniejszych rozdziałów. Piszę w nim o rytuałach związanych ze snem, czasach aktywności, drzemkach (również redukowaniu ich liczby) czy oznakach zmęczenia. Znajdziesz w nim mnóstwo wskazówek, co jak ułożyć plan dnia dziecka, jak odpowiadać na jego potrzeby związane ze snem, jak uniknąć przemęczenia i co robić, by wprowadzić więcej spokoju do Waszej codzienności.

(80 stron)

W tej części mojego e-booka o śnie dzieci skupiam się na najpopularniejszych narzędziach wspomagających zasypianie. Jest o lulaniu i karmieniu piersią lub mlekiem modyfikowanym (także o jego odstawianiu). Znajdziesz w nim również wskazówki, jak prowadzić dziennik snu i jak poradzić sobie ze zbyt wczesnymi pobudkami oraz podstawowe informacje na temat nauki samodzielnego zasypiania.

(55 stron)

W tym rozdziale piszę o najważniejszych rzeczach, które wspomagają i utrudniają sen. Przeczytasz w nim o stosowaniu smoczka (w tym o jego odstawianiu), przytulankach, szumie, melatoninie, skokach rozwojowych oraz dolegliwościach i chorobach, które najczęściej zaburzają sen dzieci.

(66 stron)

Na koniec rozprawimy się z największymi mitami dotyczącymi snu dzieci. Niektóre spośród podanych przeze mnie informacji mogą mocno Cię zdziwić!

(11 stron)

Pobierz darmowy fragment

Nie masz pewności, czy mój e-book jest dla Ciebie? Zobacz spis treści, przeczytaj darmowy fragment i przekonaj się.

Najczęściej zadawane pytania

Tego e-booka napisałam przede wszystkim z myślą o rodzicach. Tych, którzy dopiero spodziewają się dziecka (w szkole rodzenia nie powiedzą Ci o rzeczach, o których w nim piszę) i tych, których pociechy mają nie więcej niż 4 lata. Kieruję go również do dziadków i osób, które zawodowo zajmują się dziećmi. No i oczywiście wszystkich innych zainteresowanych snem małych dzieci :).

Nazywam się Dorota Nowogrodzka i jestem konsultantką snu dziecka pracującą w oparciu o łagodne metody. Zdecydowanie sprzeciwiam się stosowaniu tzw. metody wypłakiwania się. Jestem mamą, pielęgniarką, pedagogiem, od lat współpracuję z najmłodszymi i ich rodzicami. Pomogłam już wielu rodzinom, które zmagały się z problemami ze snem dzieci, przede wszystkim bazując na bezpośredniej współpracy.

W moim e-booku znajdziesz rozwiązania wielu popularnych problemów ze snem dzieci – od zbyt wczesnego wstawania po trudności z odstawieniem nocnych karmień. Dzięki zawartej w nim wiedzy temat snu Twojego malucha będzie wywoływał mniej stresu w Twoim domu. Ponadto lepiej zrozumiesz sen dzieci, poznasz rządzące nim mechanizmy i dowiesz się, jakie oczekiwania wobec dzieci w kontekście snu są realne. W środku znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, które z powodzeniem stosuję w bezpośredniej współpracy z rodzicami. Jego lektura da Ci solidny zapas wiedzy przed narodzinami dziecka, a jeśli już jesteś rodzicem – narzędzia do radzenia sobie z różnymi wyzwaniami, które stają na drodze Twojej i malucha.  

Podchodzę do tematu snu dzieci kompleksowo. Na ponad 300 stronach znajdziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną. Piszę o wielu rzeczach, o które pytają mnie rodzice – architekturze snu, planie dnia, rutynie (wieczornej, porannej i przed drzemkami), warunkach w sypialni, drzemkach, radzeniu sobie ze zbyt wczesnymi pobudkami, odstawianiu nocnych karmień, a to tylko kilka przykładów. Chcesz wiedzieć więcej? Zerknij na spis treści.

Zawarłam w tym e-booku mnóstwo sprawdzonych wskazówek, mających poprawić sen Twojego dziecka. Wiele z tych informacji przekazuję rodzicom w czasie indywidualnych konsultacji. Ale ta cyfrowa książka nie jest poradnikiem opisującym krok po kroku naukę samodzielnego zasypiania. To prawda, przede wszystkim tym zajmuję się współpracując z rodzicami – pomagam uczyć dzieci, jak samodzielnie zasypiać i czuwam na przebiegiem tego procesu. Jednak podchodzę do tej kwestii tak elastycznie i indywidualnie, że napisanie jednego uniwersalnego poradnika w oparciu o moje metody jest ogromnym wyzwaniem. Niemiej jestem przekonana, że znajdziesz w tym e-booku wiele porad, które przydadzą się w trakcie nauki zasypiania. A w przypadku niektórych maluchów po jego lekturze może ona już wcale nie być potrzebna. Pomogłam już niejednej rodzinie, przedstawiając tylko kilka prostych wskazówek. 

E-book jest dostępny w popularnym formacie PDF. 

Za e-booka zapłacisz wygodnie i bezgotówkowo BLIKiem lub szybkim przelewem. Korzystam z bramki Paynow obsługiwanej przez mBank. Płatności kartą płatniczą zamierzam wprowadzić w przyszłości.

Oczywiście, pod warunkiem, że mieszkasz na terenie Unii Europejskiej. 

Jeśli masz inne pytanie dotyczące mojego e-booka, po prostu skontaktuj się ze mną bezpośrednio. Napisz na adres dorota@konsultantkasnudziecka.pl.

Taniej niż konsultacja

84,00 

zamiast

150,00 

Potrzebowałbym wielu godzin, żeby przekazać Ci wiedzę, którą zawarłam w tym e-booku. A wydasz na niego znacznie mniej niż na indywidualną, godzinną konsultację ze mną.

Klamka zapadła

Chcę mieć własną kopię e-booka Popraw sen swojego dziecka